Czym jest rolowanie pożyczki?

plik banknotów

Być może spotkałeś się z tym obco brzmiącym terminem. Rolowanie pożyczki to nic innego jak przesunięcie terminu jej spłaty o pewien okres. Wyobraź sobie sytuację, że mimo Twoich dobrych chęci nie jesteś w stanie spłacić pożyczki w terminie. W tym momencie z pomocą przychodzi właśnie opcja rolowania pożyczki.

Nie wszystkie firmy pożyczkowe oferują przedłużenie terminu spłaty, a te które to umożliwiają przesuwają termin spłaty o różną liczbę dni – 7, 14, czy 30. Skorzystanie z tej opcji powoduje, że zyskujesz pewien dodatkowy czas na spłacenie pożyczki. W tym okresie nie będziesz otrzymywał monitów windykacyjnych, czy ponaglających telefonów. Nie jest to jednak rozwiązanie darmowe – firmy pożyczkowe pobierają za to oczywiście dodatkową opłatę. Jest to wydatek od kilku do nawet kilkunastu procent wartości pożyczki. Zapoznaj się uważnie z Twoją umową pożyczki, by sprawdzić, czy możesz skorzystać z takiej możliwości i ile będzie Cię ona kosztować.

Zwykle skorzystanie z opcji przedłużenia terminu spłaty nie wiąże się z jakimiś specjalnymi formalnościami. Czasami wystarczy tylko wpłacić odpowiednią kwotę na konto pożyczkodawcy. Na ogół nie zawiera się nowej umowy, nie trzeba składać nowego wniosku o pożyczkę. Szczegóły poznasz kontaktując się z Twoim pożyczkodawcą.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*