Ile czasu zajmuje otrzymanie pieniędzy po decyzji o przyznaniu pożyczki?

czas, pieniądze

A więc dostałeś upragnioną pozytywną decyzję kredytową. Firma pożyczkowa poprzez telefon, e-mail albo SMS poinformowała Cię o przyznaniu pożyczki. Co teraz? Ile czasu upłynie aż będziesz mógł cieszyć się z pożyczonych pieniędzy? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i zależy od kilku czynników.

Przede wszystkim weź pod uwagę formę wypłaty pożyczki. Niektórzy pożyczkodawcy oferują przelew na konto, czasem możesz odebrać pieniądze w placówce pocztowej, w okienku bankowym albo bankomacie, niekiedy możliwe jest podjęcie pieniędzy w placówce własnej pożyczkodawcy. Sposób wypłaty pożyczki na ogół wybiera się już w momencie składania wniosku, jeśli takiego pytania nie było na formularzu, możesz śmiało założyć, że pieniądze otrzymasz przelewem na konto bankowe. Każda z powyższych form charakteryzuje się innym czasem realizacji.

Przelew bankowy może potrwać kilka minut, może też zająć cały weekend, gdyż sesje bankowe pomiędzy różnymi bankami realizowane są tylko w dni powszednie i tylko 3 razy w ciągu dnia. Decydując się na przelew na konto, sprawdź w jakim banku ma konto Twój pożyczkodawca – idealnie, gdy jest on ten sam, w którym i Ty posiadasz rachunek. W takim przypadku pieniądze są przelewane bez żadnych opóźnień.

Niektórzy pożyczkodawcy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientom oferują tak zwane szybkie przelewy zapewniając nas o 15-minutowym, czy nawet 3-minutowym czasie realizacji przelewu. To prawda, o ile Twój bank jest na liście banków obsługiwanych przez taki system. Listę obsługiwanych banków znajdziesz u swojego pożyczkodawcy. Większość banków jest obsługiwana przez te systemy, ale jeśli Twojego banku nie ma na liście, to przelew zostanie wysłany do Ciebie zwykłym przelewem bankowym.

Czas po jakim możesz odebrać pieniądze w placówce bankowej, pocztowej, czy bankomacie zależy od umów pomiędzy pożyczkodawcami a poszczególnymi firmami (bankiem, pocztą, czy siecią bankomatów). Z zasady czas ten nie powinien przekroczyć czasu przelewu bankowego. O szczegóły dowiaduj się u swojego pożyczkodawcy.

Odbiór gotówki w placówce własnej pożyczkodawcy wydaje się, że może być najszybszym, gdyż firma pożyczkowa podejmując decyzję o przyznaniu pożyczki powinna być natychmiast przygotowana do wypłaty Ci tej sumy w swoich placówkach. W praktyce nie zawsze tak jest.

Weź jeszcze pod uwagę politykę Twojego pożyczkodawcy i procedury u niego obowiązujące. Podjęcie decyzji o przyznaniu pożyczki nie zawsze oznacza automatyczne zlecenie wykonania przelewu do Ciebie. Nierzadko jest to operacja ręczna, wykonywana przez pracownika pożyczkodawcy kilka razy dziennie, może nawet tylko raz na dzień. Jedynie liderzy rynkowi dysponują systemami informatycznymi, które działają w pełni automatycznie i tylko oni są w stanie przekazać pieniądze z Twojej pożyczki w ciągu zaledwie kilku minut.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*