Monedo Now – Nowość od Kreditech

flaga niemiec monedo kredito24

Rynek pożyczek pozabankowych w Polsce jest już warty ponad 5 mld złotych, a wszystko wskazuje na to, że nadal będzie się rozwijał. Nie powinien zatem już nikogo dziwić fakt, że w ostatnich latach powstało bardzo wiele firm pożyczkowych. Nieco bardziej może dziwić, iż większość z nich posiada zagraniczny kapitał, o czym pisaliśmy w artykule Struktura rynku pożyczek pozabankowych.

Jednym ze znaczących graczy na naszym rodzimym rynku jest niemiecka spółka Kreditech. Rozwija się ona bardzo prężnie i inwestuje ogromne pieniądze w rozwój swoich usług i ekspansję. Kilka tygodni temu Kreditech wyemitował kolejne akcje, dzięki czemu pozyskał kolejne 11 mln dol. kapitału.

Niemieckie przedsiębiorstwo, które w Polsce do tej pory główną uwagę przywiązywało do krótkoterminowych chwilówek (Kredito24 oraz Pandamoney), zaczęło upatrywać potencjału także w długoterminowych pożyczkach na raty. Wcześniej Kreditech już świadczył takie usługi poprzez markę Zaimo, jednak postanowił poważniej zająć się tym tematem. W miejsce Zaimo, kilka tygodni powstało Monedo Now, które jest reklamowane w następujący sposób: „Wypróbuj Monedo Now, nowe i udoskonalone Zaimo.”

Jak działa Monedo?

W jaki sposób zatem funkcjonuje najnowsza niemiecka marka? Nieco odmiennie aniżeli większość firm użyczających pożyczek, czy to krótkoterminowych czy długoterminowych. Zazwyczaj pożyczkobiorca za pomocą suwaków wybiera kwotę pożyczki oraz długość kredytowania i od razu na kalkulatorze wyświetla się mu prognozowany koszt oraz całkowita prowizja do zapłaty. Monedo Now przyjęło inną filozofię.

Na stronie głównej klient wybiera interesującą go kwotę z zakresu od 1 500 zł do 10 000 zł (chociaż w regulaminie jest zapis o 15 000 zł – być może limit ten wzrasta przy kolejnych pożyczkach) oraz określa wysokość miesięcznej raty, jaką jest w stanie regulować (od 25 zł do 3 333 zł). Następnie wypełnia się formularz rejestracyjny, gdzie podaje się różne informacje na swój temat. Klient musi także dokonać przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza (albo 50 gr w przypadku Sofort) albo dokonać darmowej weryfikacji poprzez usługę KontoConnect. Można też podać swój profil na Facebooku, co ma pomóc firmie w poznaniu pożyczkobiorcy. Monedo Now podaje, że właśnie jak najlepsze poznanie klienta jest ich głównym celem, dzięki czemu pożyczkodawca może idealnie zindywidualizować ofertę. Do każdego pożyczkobiorcy firma podchodzi indywidualnie i na podstawie uzyskanych informacji przedstawia dokładne warunki pożyczki. Przedstawiona klientowi oferta oczywiście nie jest obowiązująca i może on ją odrzucić. Z kolei jeżeli pożyczkobiorca zostanie negatywnie oceniony, to jego wniosek zostanie odrzucony.

Monedo Now w czasie weryfikacji sprawdza rejestry dłużników BIG, a pożyczka przeznaczona jest jedynie dla pełnoletnich obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Firma podaje, że dane klientów są całkowicie bezpieczne dzięki zaawansowanym mechanizmom szyfrującym czy zaporom sieciowym. Wkrótce w dziale „Pożyczki Ratalne” zamieścimy dokładniejszy opis Monedo Now, jednakże na pierwszy rzut oka widać, że Kreditech postawiło na nowoczesną technologię i innowacyjne podejście, co może okazać się strzałem w „10”.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*