Kapitalni.org pomoże w edukacji finansowej Polaków

kapitalni_org

Badania przeprowadzane w ostatnich miesiącach są bezlitosne – Polacy mają znaczne braki w inteligencji finansowej. Wonga.pl postanowiła to zmienić i współpracując z kilkoma partnerami, wyszła z bardzo ciekawą inicjatywą.

Przeprowadzane badania wykazują spore zaniedbania w kwestii inteligencji finansowej w naszym kraju. Polacy mają braki w wielu podstawowych kwestiach, nie potrafią właściwie zarządzać budżetem domowym, nierozsądnie rozdysponowują swoją gotówką. Bardzo wielu naszych rodaków nie oszczędza pieniędzy, nie myśli przyszłościowo i przez to nie są przygotowani na nagłe wydatki spowodowane losowymi wydarzeniami. Z tego powodu często pochopnie sięgają po kredyty oraz pożyczki, nie posiadając wystarczającej wiedzy na temat mechanizmów rządzących tym rynkiem. Nie potrafią wybrać dla siebie najkorzystniejszej oferty, często ulegają demagogii. Nie czytają umów, przez co wpadają w spore tarapaty. Finansowe grzechy Polaków można by wymieniać bardzo długo, jednak narzekanie nie poprawi sytuacji. Pomóc może jedynie działanie i właśnie działać postanowiła Wonga.pl wraz z kilkoma partnerami.

Uruchomiona została platforma Kapitalni.org, na której każda osoba może podnieść swoje kwalifikacje w zakresie świata finansów, zwłaszcza tego internetowego. Dla użytkowników serwisu zostały przygotowane kursy video z takich kategorii jak „Sztuka oszczędzania”, „Pożyczki bez tajemnic” oraz „Bezpieczeństwo on-line”. Materiały są na bieżąco dodawane w formie video, a wiedza internautów następnie weryfikowana jest krótkim testem. Twórcami treści w serwisie są Piotr Konieczny (autor bloga Niebezpiecznik.pl) oraz Tomasz Jaroszek (były ekspert portalu Bankier.pl). Projekt posiada licznych partnerów, do których należą Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych, Krajowy Rejestr Długów, FairPlay, Fundacja Bezpieczniej w Sieci oraz związane z autorami Niebezpiecznik.pl i Doradca TV.

Właścicielem platformy jest Wonga.com, brytyjska firma działająca na rynku internetowych pożyczek krótkoterminowych. Kładzie ona nacisk na bezpieczne pożyczanie, o czym najlepiej może świadczyć nawiązanie współpracy z Biurem Informacji Kredytowej.

Wonga zachęca swoich klientów do podnoszenia swojej inteligencji finansowej i korzystania z platformy Kapitalni.org. Uruchomiła specjalny Program Korzyści, który pozwala na uzyskanie rabatów podczas zaciągania chwilówek w ich serwisie. Terminowo spłacając swoje zobowiązania oraz rozwiązując testy przygotowane na Kapitalni.org, klienci kwalifikują się na specjalne segmenty, które gwarantują uzyskanie zniżek. Segment Plus zapewnia 28% rabatu, Premium daje 34%, natomiast na poziomie Max zniżka wynosi aż 42%. Dzięki rabatowi znacznie można obniżyć koszty chwilówki. Jeżeli odsetki normalnie wynoszą 200 zł, to będąc w segmencie Max wyniosą one 116 zł, czyli klient oszczędza 84 zł.

Jak można budować swoją pozycję i kwalifikować się na wyższe segmenty? Należy skutecznie spłacać zaciągnięte pożyczki w Wonga.pl, budując tym samym pozytywną historię kredytową w BIK oraz rozwiązywać znajdujące się na platformie testy. W panelu „Mój Status” każdy klient ma możliwość sprawdzić wymagania konieczne do awansu na wyższy segment.

3 Trackbacks / Pingbacks

  1. Gwarancja najtańszej szybkiej pożyczki ratalnej online w Wonga - Finansidło.pl
  2. Kapitalni.org idzie w dobrym kierunku | Finansidło.pl
  3. Program edukacyjny Ferratum Bank | Finansidło.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*