Wyniki Loan Magazine Awards 2016!

Loan Magazine Awards 2016

26 stycznia odbyła się Gala Loan Magazine Awards 2016, podczas której wręczono nagrody w różnych kategoriach związanych z branżą pożyczek pozabankowych za rok 2016. Tutaj przypomnicie sobie wszystkie nominacje, a teraz czas przyjrzeć się bliżej zwycięzcom w poszczególnych kategoriach.

Laureaci Loan Magazine Awards 2016

Mikropożyczka roku

Jedno z najważniejszych i najbardziej cennych wyróżnień powędrowało drugi raz rzędu do Vivusa, co raczej nie stanowi dużego zaskoczenia. Vivus to jedna z najbardziej znanych marek pożyczkowych w Polsce, która rzeczywiście pod względem oferty wyróżnia się na tle konkurencji. Wysoki limit darmowej pożyczki (2 500 zł) oraz jedna z najniższych prowizji na rynku sprawiają, że Vivus bez wątpienia należy do najlepszych firm pożyczkowych w Polsce.

Pożyczka ratalna roku

Tutaj również identyczne rozstrzygnięcie jak w zeszłym roku – zwycięzcą została Aasa Polska. Aasa od lat jest jednym z głównych graczy na rynku pożyczek pozabankowych, aczkolwiek pod względem atrakcyjności oferty istnieją firmy z co najmniej porównywalnymi warunkami.

Reklama roku

Reklama roku to kolejny laur dla Vivusa. Oto reklama, która przyniosła Vivusowi zwycięstwo:

Marka roku

Kolejny raz Vivus. Jak już pisaliśmy wcześniej, Vivus to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek pożyczek pozabankowych w Polsce.

Innowacja Roku – Rozwiązanie Fintech 2016

Tytuł innowacji roku trafia do Credit Check. Wybór jak najbardziej uzasadniony, gdyż narzędzie to bardzo wspomaga weryfikację pożyczkobiorców przy składaniu wniosku i bez wątpienia przyczynia się do zwiększenia efektywności odpowiedzialnego pożyczania.

Społecznie odpowiedzialni 2016 – nominowani

Tutaj nagroda wędruje do Wonga, za platformę Kapitalni.org. Platforma Kapitalni.org wspiera edukację finansową Polaków, a przy okazji daje okazję na zdobycie zniżek przy pożyczkach w Wonga – bardzo ciekawy projekt, który niewątpliwie zasługiwał na to wyróżnienie.

White Label Rynku Pożyczkowego

Za White Label Rynku Pożyczkowego w 2016 roku została uznana marka Ratka.pl.

Człowiek Roku

Człowiekiem roku 2016 w branży pożyczek pozabankowych został wybrany Tomasz Kwiecień, który pełni funkcję CEO w Aasa Polska.

PR Manager Roku

Po raz kolejny sukces Vivusa, gdyż PR Managerem Roku został Marek Bosak. Rok temu skończyło się „tylko” na nominacji, ale w tym roku został doceniony najbardziej spośród wszystkich nominowanych.

Marketing Manager Roku

Statuetka Marketing Managera Roku powędrowała do Sławomira Pataląga z NetCredit.

Biznesowa Pożyczka Roku

Biznesową Pożyczką Roku został wybrany produkt Aasa dla biznesu.

Biznesowy Produkt Roku

Z kolei statuetka za Biznesowy Produkt Roku została przyznana instytucji Monument Fund, która oferuje pożyczki dla przedsiębiorców. Firmę cechuje bardzo profesjonalne i indywidualne podejście do klienta.

Partner Wspierający

Partnerem Wspierającym roku 2016 została wybrana Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.

Partner Sprzedaży

Tytuł partnera sprzedaży w 2016 r. trafił do Fines SA, które jest jednym z największych pośredników na rynku finansowym.

Wydarzenie Roku

Za wydarzenie roku 2016 uznano Kongres Sektora Pożyczkowego. Wybór ten raczej nie dziwi.

Serwis WWW Roku

Na koniec kategoria, która po ogłoszeniu nominacji wzbudziła wiele kontrowersji wśród twórców znaczących serwisów poświęconych branży pożyczek pozabankowych… i trudno się z nimi nie zgodzić. Przypomnijmy, że wśród nominowanych znalazły się serwisy iwoca.pl, kapitalni.org, lendon.pl, polozyczka.pl i pozyczkaportal.pl.

W gronie tym znalazły się zatem 3 firmowe strony pożyczkowe, platforma kapitalni.org nominowana  również w innej kategorii oraz serwis/blog opisujący rynek pożyczek pozabankowych. Totalny miszmasz i dezorientacja. Nie wiadomo, co przyświecało kapitule konkursu: szata graficzna strony? przejrzystość? czy może kwestie merytoryczne?

Jasne się stało, że taki skład nominacji otworzył furtkę do zwycięstwa serwisowi pozyczkaportal.pl w zasadzie bez żadnej konkurencji. Tak jak rok temu były dwie kategorie – „serwis roku” i „blog roku”, tak teraz zostały one połączone i wielce prawdopodobne było, że wygra raczej serwis o blogowych/poradnikowym charakterze. Tak też się stało – nagrodę zgarnął serwis pożyczkaportal.pl.

Uwag nie budzi sam zwycięzca (pożyczkaportal to bardzo profesjonalnie prowadzony serwis z wieloma przydatnymi informacjami dla pożyczkobiorców), ale sam sposób przeprowadzenia „konkursu” w tej kategorii i wybór nominowanych.

Podsumowując

Rok 2016 był niewątpliwie bardzo udany dla Vivusa i odzwierciadlają to również nagrody rozdane podczas gali Loan Magazine Awards 2016. Firma z łotewskimi korzeniami bardzo dobrze poradziła sobie z ustawą antylichwiarską.

Opis gali można znaleźć na stronie loan-magazine.pl i szkoda tylko, że praktycznie przy wszystkich kategoriach brakuje chociaż krótkiego uzasadnienia wyboru zwycięzców. W większości przypadków nagrodzone firmy/osoby wyznaczała kapituła konkursu i przedstawienie kryteriów, którymi się kierowała, po pierwsze wyróżniłoby zasługi i osiągnięcia laureatów, a po drugie ułatwiłoby zrozumienie niektórych decyzji.

 

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. | Finansidło.pl
  2. Promocja bez odsetek w Vivusie | Finansidło.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*