Nowości w Wonga

change

Nowoczesność, przystępność, łatwość obsługi, szybkość czy przejrzystość – to niektóre z przymiotów, jakimi powinny charakteryzować się firmy, działające w branży pożyczek pozabankowych.

Internetowi pożyczkodawcy muszą zapewnić klientowi wartość dodaną, dzięki której będą oni skłonni zapłacić wyższą cenę niż w banku. Wonga doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego stawia na nowoczesne i innowacyjne rozwiązania, które mają wyróżnić markę na tle konkurencji.

Brytyjska platforma pożyczkowa jest właśnie w trakcie sporych zmian – niektóre zostały już wdrożone, na inne będzie trzeba poczekać do przyszłego roku. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Nowości w Wonga

Wonga wprowadza zmiany zarówno w systemach płatności, jak i w kanałach komunikacji z klientami. Celem jest udostępnienie pożyczkobiorcom większej liczby możliwości i ułatwienia transakcji, zarządzania kontem oraz uzyskania informacji.

Płatności BLIK

Pierwsza duża zmiana to nowa metoda płatności – BLIK. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które stopniowo zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju. Operatorem tego systemu jest Polski Standard Płatności, który powstał dzięki współpracy sześciu banków – BZ WBK, Alior Banku, Banku Millennium, ING, mBanku oraz PKO BP, a od kilku miesięcy w systemie uczestniczy również Getin Noble Bank.

System BLIK to nowy standard mobilnej płatności, który łączy w sobie szybkość, łatwość i bezpieczeństwo. Przechodząc do płatności, należy zalogować się w aplikacji mobilnej swojego banku, aby uzyskać 6-cyfrowy kod, który podaje się sprzedawcy. Ważny jest on przez 2 minuty i transakcję następnie trzeba jeszcze potwierdzić.

Jak to będzie wyglądało w przypadku spłaty chwilówek lub rat pożyczek w Wonga? Telefonicznie. Należy skontaktować się z konsultantem, zalogować w tym czasie do aplikacji mobilnej i podać mu 6-cyfrowy kod. Jest to szybsze i wygodniejsze rozwiązanie niż wykonywanie przelewu, aczkolwiek przez najbliższe miesiące z możliwości tej będzie korzystał zapewne jedynie niewielki odsetek klientów.

Altar Contact Center

Altar Contact Center ma stanowić w Wondze nowy standard komunikacji z klientami. Cały system zostanie w całości wprowadzony dopiero w przyszłym roku, a jego zadaniem jest usprawnienie kontaktu na linii klient – konsultant. Poniżej przedstawiamy kilka usprawnień, jakie ma ze sobą przynieść Altar Contact Center.

Nieraz zapewne zdarzyło się Wam dzwonić gdzieś na infolinię, gdzie po kilku minutach oczekiwania straciliście cierpliwość i się rozłączyliście, a potem być może nawet już całkowicie zaniechaliście kontaktu. Wonga chce to zmienić. Po pierwsze, konsultanci mają oddzwaniać do klientów, którzy się rozłączyli. Po drugie, pojawi się opcja Predictive Dialler, która będzie lepszej zarządzała połączeniami wychodzącymi.

Dodatkowo konsultanci będą w stanie rozpoznać klientów po połączeniu przychodzącym, a system Interactive Voice Response pozwoli na samodzielne wykonywanie niektórych operacji, przy których do tej pory koniecznie musiał uczestniczyć konsultant.

Kolejna kwestia to rozwój kanałów kontaktu. Klienci będą mieli możliwość połączyć się z konsultantem za pośrednictwem chatu lub wideo chatu, co pozwoli rozładować napięcie panujące na liniach telefonicznych. Zostanie też wprowadzona interesująca funkcjonalność – co-sufring – która pozwoli udostępniać konsultantom obraz ze swojego monitora. Będzie to pomocne narzędzie zwłaszcza dla osób, które mają problem z poprawnym złożeniem wniosku.

 

Widzimy więc, że opisane nowości w Wonga tym razem nie są bezpośrednio związane z ofertą produktową, a bardziej z ułatwieniem klientom interakcji z firmą. Żyjemy w tak dynamicznych czasach, że dostęp do informacji i szybkość oraz funkcjonalność usług stanowią bardzo cenne aktywa. Wprowadzone innowacje na pewno nie zaszkodzą firmie, a być może przyciągną część „nowoczesnej” klienteli.

 

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*