Bezpieczeństwo

Finansidlo.pl dokłada wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twoim danym. Poniżej prezentujemy ogólny zarys stosowanych przez nas zabezpieczeń. Zwróć jednak uwagę na fakt, że Twoje bezpieczeństwo zależy także od Ciebie i Twoich zachowań w Internecie, dlatego zapoznaj się również z naszymi rekomendacjami dla Ciebie.

Logowanie i hasła
Rejestrując się w serwisie Finansidlo.pl definiujesz swoje hasło dostępu. Hasła Użytkowników są zakodowane, co sprawia, że są one bezużyteczne nawet w przypadku ich ewentualnej kradzieży. Z uwagi na kodowanie haseł, jeżeli zapomnisz swojego hasła, przyślemy Ci nowe. Zalecamy, by ustawione hasło było odpowiednio silne, czyli miało co najmniej 9 znaków i zawierało duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne. Bezpieczeństwo Twoich danych zależy bezpośrednio od siły hasła, które sam zdefiniujesz.

Bezpieczne połączenie
Szyfrowane jest całe połączenie z naszym serwisem, co oznacza, że dane, które są przesyłane z Twojego komputera do naszej bazy danych są odpowiednio zabezpieczone i nikt nieupoważniony nie ma do nich dostępu. Bezpieczeństwo połączenia gwarantuje certyfikat SSL organizacji StartSSL. Do szyfrowania jest wykorzystywany klucz o długości 128 bitów. W pasku adresu powinieneś widzieć adres rozpoczynający się od HTTPS, czyli https://www.finansidlo.pl/, co jest gwarancją Twojego bezpieczeństwa.

Przeglądarki
Do korzystania z naszej strony zalecamy używanie aktualnych wersji najbardziej popularnych przeglądarek internetowych. Tylko najnowsza wersja przeglądarki pozwala na pełne zabezpieczenie połączenia. Dodatkowo dzięki użyciu technologii RWD (Responsive Web Design) nasza strona powinna wyglądać i działać prawidłowo we wszystkich przeglądarkach, także na urządzeniach mobilnych, niezależnie od rozdzielczości ekranu!

Komputer/smartfon
Bądź świadomy, że bezpieczeństwo Twoich danych zależy nie tylko od nas. Nawet najlepsze stosowane przez nas metody nie pomogą, jeśli Twój komputer czy telefon okaże się zainfekowany wirusem. Dlatego zalecamy korzystanie jedynie z legalnego oprogramowania, gdyż tylko takie gwarantuje brak złośliwego kodu na komputerze. W szczególności apelujemy o zainstalowanie na komputerze czy smartfonie programu wirusowego i zapory sieciowej (firewall). Kluczowe jest, by oprogramowanie to było regularnie akutalizowane, jako że nowe zagrożenia pojawiają się cały czas.

Dane osobowe
Chroń swoje dane osobowe. Nie podawaj danych osobowych nieznanym osobom, nie zezwalaj na kserowanie swojego dowodu tożsamości przez przypadkowe osoby. Zachowaj szczególną ostrożność wykonując tzw. przelewy weryfikacyjne, zwłaszcza unikaj ich wykonywania w procesach aplikowania o pracę – Twoje dane mogą posłużyć do założenia konta bankowego i zaciągnięcie na Twoje dane wysokich pożyczek! Jeżeli jesteś proszony o wykonanie przelewu z Twojego konta bankowego celem weryfikacji, a masz jakiekolwiek wątpliwości, najlepiej skontaktuj się z nami – powiemy Ci, czy to co zamierzasz zrobić jest bezpieczne. My ze swej strony nie prosimy Cię o wykonywanie żadnych przelewów bankowych.

Bezpieczne pożyczanie
Większość firm pożyczkowych działa w pełni zgodnie z polskimi przepisami prawa, a w swojej działalności przestrzegają ustawy o kredycie konsumenckim, która reguluje prawne aspekty udzielania pożyczek. Na rynku działają także organizacje takie jak Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, w której skład wchodzą niektóre firmy pożyczkowe. Kluczowe przedsiębiorstwa z rynku finansowego stworzyły nawet Kodeks Dobrych Praktyk, którego sumiennie przestrzegają w swojej działalności. Dlatego wybierając pożyczkodawcę kieruj się zarówno atrakcyjnością jego oferty, ale w równym stopniu jego renomą i opiniami innych klientów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*