Pożyczka refinansująca w ReCredit

recredit procent

Wprowadzona kilka miesięcy temu nowelizacja tzw. ustawy antylichwiarskiej wprowadziła wiele zmian na polskim rynku pożyczek pozabankowych. Jak już pisaliśmy w artykule „Co to refinansowanie pożyczek?”, ustawa spowodowała powstanie usługi pożyczki refinansującej. Jest to unowocześniona wersja przedłużenia terminu spłaty, które to poprzez nowe przepisy zostało mocno ograniczone.

Niektóre firmy zdecydowały się wykorzystać pewną lukę w ustawie i wprawdzie wycofały z oferty możliwość prolongowania chwilówek, ale zastąpiły to refinansowaniem, które de facto jest niczym innym, jak rolowaniem pożyczki. W skrócie, jeżeli ktoś ma problem, żeby w terminie uregulować swoje zobowiązanie, to może zaciągnąć chwilówkę w zaprzyjaźnionej instytucji (zazwyczaj jest to inna marka z tej samej grupy kapitałowej) w celu spłaty istniejącego długu.

Z rozwiązania tego korzysta jednak mniejszość pożyczkodawców – wiele firm nie daje żadnej możliwości przedłużenia terminu spłaty i spóźnialscy klienci po 60 dniach przeterminowania zobowiązania najprawdopodobniej lądują w rejestrach dłużników. Naprzeciw pożyczkobiorcom, którzy chcą uniknąć takiej sytuacji, wychodzi niedawno powstała firma ReCredit. Tutaj każdy (po spełnieniu oczywiście odpowiednich warunków) może zaciągnąć pożyczkę refinansującą i spłacić swoje istniejące zobowiązanie, zyskując przy tym dodatkowy czas na zebranie środków pieniężnych. Czas ten jednak kosztuje… Ile? Przekonajmy się.

Zacznijmy od tego, że ReCredit na chwilę obecną spłaci za nas maksymalnie 2 000 zł. Prowizja za taką usługę, bez względu na kwotę, wynosi 37,91%. Płatność rozkładana jest jednak na pięć miesięcznych rat, nawet jeśli zadłużenie wynosi zaledwie 100 zł. Zatem pożyczkobiorca, ponosząc koszt niespełna 38% wymaganej kwoty do spłaty, zyskuje dodatkowe pięć miesięcy na stopniowe regulowanie zadłużenia. Przykładowo, jeżeli jesteśmy winni jakiemuś pożyczkodawcy 1 200 zł, to ReCredit spłaci to za nas, jednakże w przeciągu 5 miesięcy będziemy musieli oddać w sumie 1 654,92 zł.

Warto zaznaczyć, że wielkość rat jest nieregularna. Zawsze najwyższa jest ostatnia rata. Ma to pomóc klientom, którzy aktualnie są w złej sytuacji finansowej i potrzebują czasu na zebranie większej ilości gotówki. Oczywiście, jeśli ktoś jest w stanie wcześniej więcej zapłacić, to śmiało może to zrobić – harmonogram zostanie wówczas zaktualizowany.

Jakie warunki należy spełnić, aby móc skorzystać z pożyczki refinansującej w ReCredit? Należy być obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej w wieku od 20 do 78 lat i posiadać jedynie jedno przeterminowane zobowiązanie, które nie przekracza kwoty 2 000 zł. Firma nie pozwala aktualnie zaciągać kilku pożyczek refinansujących jednocześnie. Składanie wniosku wygląda w ten sposób, że wypełnia się krótki formularz, gdzie podaje się swoją sytuację i pozostawia dane kontaktowe. Następnie z klientem kontaktuje się konsultant i uzgadnia wszelkie szczegóły. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, to firma wysyła kuriera z umową, a następnie przelewa pieniądze na konto właściwego pożyczkodawcy. Wówczas zadłużenie u pierwotnej firmy pożyczkowej znika.

ReCredit nawiązało współpracę z jednym z czołowych polskich pożyczkodawców – Vivusem. Klienci tej firmy w swoim panelu na stronie mają opcję bezpośredniego kontaktu z ReCredit. Możliwość ta ma być dodatkowym kołem ratunkowym w przypadku problemów ze spłatą zobowiązania.

Jak widać, ustawa antylichwiarska to nie tylko modyfikacje ofert, upadek niektórych firm, zmiana profilu działalności, ale także powstawanie nowych podmiotów. Bardzo prawdopodobne, że na ReCredit się nie skończy i wkrótce pojawi się na rynku kilka nowych przedsiębiorstw o takim profilu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*