Monedo Now

monedo now

  • pożyczka od 300 zł do 10 000 zł
  • decyzja w 15 minut
  • otrzymasz pieniądze bez wychodzenia z domu

Opis

Pożyczka Monedo

Monedo jest jednym z produktów grupy Kreditech i skupia się na udzielaniu długoterminowych pożyczek na raty. Marka ta stanowi ulepszoną wersję Zaimo, jak zresztą w reklamach podaje sama firma: „„Wypróbuj Monedo Now, nowe i udoskonalone Zaimo.”

Monedo Now wyróżnia przede wszystkim sposób, w jaki klienci aplikują o interesującą ich pożyczkę. Zazwyczaj w innych firmach schemat jest prosty: pożyczkobiorca wybiera pożądaną kwotę oraz proponowany termin spłaty i z automatu otrzymuje odpowiedź, ile go będzie taki wariant kosztował. W Monedo jest inaczej.

Na stronie głównej klient wybiera interesującą go kwotę z zakresu od 300 zł do 10 000 zł (chociaż w regulaminie jest zapis o 15 000 zł – być może limit ten wzrasta przy kolejnych pożyczkach) oraz określa wysokość miesięcznej raty, jaką jest w stanie regulować (od 25 zł do 3 333 zł). Następnie wypełnia się formularz rejestracyjny, gdzie podaje się różne informacje na swój temat. Na podstawie podanych przez pożyczkobiorcę informacji, Monedo analizuje wniosek i w przypadku pozytywnej decyzji, proponuje klientowi warunki. Jeżeli zostaną one zaakceptowane przez obie strony, wówczas dopełnia się formalności i pożyczka jest przyznawana. Jest to zdecydowanie bardzo oryginalne podejście, które wyróżnia niemiecką markę na tle konkurencji.

W procesie rejestracji należy oczywiście potwierdzić swoją tożsamość, wykonując przelew weryfikacyjny. Jego wysokość zależy od sposobu, w jaki zostanie puszczony. Generalnie dostępne są 3 warianty. Pierwszy z nich to tradycyjny przelew o wartości 1 grosza, a drugi to wykorzystanie systemu Sofort – tutaj należy przelać już 50 groszy. Klienci mogą jednak skorzystać także z całkowicie darmowej opcji, korzystając z aplikacji KontoConnect. Łączymy się w ten sposób ze swoim rachunkiem bankowym i pożyczkodawca uzyskuje wszystkie niezbędne dane. Plusem będzie także połączenie się ze swoim profilem na Facebooku, gdyż Monedo wielokrotnie podkreśla, że najważniejsze jest dla nich jak najlepsze poznanie klienta i indywidualne podejście.

Uprawnieni do ubiegania się o pożyczkę są pełnoletni obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, którzy posiadają stabilne źródło dochodu i mają internetowy dostęp do konta bankowego. Zaimo kontroluje swoich klientów w BIG KRD, BIG ERIF oraz BIG InfoMonitor, a przez ten ostatni rejestr ma również dostęp do baz Biura Informacji Kredytowej. Negatywne wpisy wprawdzie nie przekreślają ostatecznie szansy na otrzymanie pożyczki, ale znacznie ją ograniczają. Jeżeli analiza wiarygodności kredytowej pożyczkobiorcy przebiegnie poprawnie i wniosek zostanie zaakceptowany, wtedy pieniądze są natychmiastowo przekazywane klientowi poprzez przelew ekspresowy i znajdą się na koncie pożyczkobiorcy w ciągu kilku minut.

Monedo gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych poprzez wykorzystanie najnowocześniejszych zapór sieciowych i kodów dostępu z wieloetapowym uwierzytelnianiem elektronicznym.

Firma nie przewiduje możliwości przedłużenia terminu spłaty. Wszystkie raty należy spłacać zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Wszelkie opóźnienia w tym zakresie skutkują naliczaniem maksymalnych odsetek karnych, a przy dłuższych zatorach płatniczych klientom grozi zgłoszenie do rejestrów dłużników.

Monedo Now pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.

 

Parametry

1-a pożyczka:płatna
Darmowa pierwsza pożyczka:brak
Kwota pożyczki:300 - 10 000 zł
Maksymalna kwota pierwszej pożyczki:10 000 zł
Maksymalna kwota kolejnej pożyczki:10 000 zł
Okres pożyczki:3-36 miesiący
Oprocentowanie:od 10%
RRSO:
Możliwość wydłużenia spłaty:NIE
Przedłużenie:-
Opłata rejestracyjna:1 grosz
Czas weryfikacji:15 minut
Banki, w których firma posiada rachunek:
Bazy, z których korzysta firma:BIG InfoMonitor, KRD, ERIF, BIK
Wiek pożyczkobiorcy:od 18 lat
Godziny pracy:Pn. - Pt. 10.00 - 18.00
Link do wniosku:

O firmie

Monedo Now należy do niemieckiej międzynarodowej korporacji Kreditech, która co roku poszerza spektrum swojej działalności o kolejne kraje. Aktualnie grupa udziela pożyczek w Polsce, Niemczech, Czechach, Hiszpanii, Rosji, Meksyku, Australii, Dominikanie oraz w Kazachstanie. W najbliższym czasie Kreditech planuje wejście na rynek brazylijski.

Oprócz Monedo, niemiecka firma w Polsce udziela chwilówek poprzez marki Kredito24 oraz Pandamoney.

Sam Kreditech powstał w 2012 roku i tak szybki rozwój zawdzięcza przede wszystkim dużemu kapitałowi. W 2014 roku firma zyskała kolejne środki pieniężne o wartości 40 mln dolarów. Kreditech odznaczany jest licznymi certyfikatami, zarówno w Polsce, jak i na świecie, np. Fair Company, Focus Digital Star, Rzetelna Firma czy Comodo Secure.

KONTAKT

Strona www:
www.monedo.pl

Adres e-mail:
info@now.monedo.pl

Infolinia:
+48128811209

Adres:
Kreditech Polska Sp. z o.o.
ul. Prosta 32
00-838 Warszawa

Pozostałe dane:
NIP: 5252534005
REGON: 146209184
KRS: 0000429058
Sąd Rejonowy w Warszawie
Kapitał zakładowy: 5 tys. zł

Zarząd:
Członek zarządu: Katarzyna Davies

 

Opinie

Złóż wniosek