Provident

Providentzloz-wniosek

 • pożyczka na raty do 15 000 zł
 • przy spłacie w 30 dni zero odsetek i prowizji!
 • cały proces pożyczkowy on-line – nie wychodząc z domu

Opis

Pożyczka Provident

Provident to wciąż niekwestionowany lider polskiego rynku pożyczek pozabankowych. Przez lata ta brytyjska marka udzielała długoterminowych pożyczek z obsługą domową i rozbudowała bardzo szeroką sieć doradców i oddziałów w całej Polsce. Kilka miesięcy temu Provident w końcu uruchomił ofertę internetową i właśnie nią się tutaj zajmiemy.

Pożyczka Samoobsługowa, bo o niej mowa, przeznaczona jest dla pełnoletnich obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, którzy posiadają internetowy rachunek bankowy oraz aktywny telefon komórkowy.

W jej ramach klienci mogą pożyczyć od 300 zł do 15 000 zł na okres od 3 miesięcy do 24 miesięcy. Możliwe warianty terminu spłaty uzależnione są od kwoty pożyczki. Od 1 500 zł do 7 500 zł dostępne są wszystkie opcje, czyli 3 miesiące, 6 miesięcy, 12 miesięcy, 18 miesięcy i 24 miesiące. Natomiast przy kwotach wyższych od 10 tys. zł, okres spłaty musi zostać rozłożony na 24 comiesięczne raty.

Aktualnie klienci firmy mogą skorzystać z promocji podobnej do darmowych chwilówek, które obserwujemy u wielu innych pożyczkodawców. Działa to w nieco inny sposób, ale główna zasada jest taka sama – jeżeli spłaci się pożyczony kapitał w ciągu 30 dni, wówczas pożyczkobiorca zwolniony jest z jakichkolwiek odsetek oraz prowizji. Oddaje się dokładnie tyle samo, ile się pożyczyło. Nie jest to jednak zobowiązujące, a jedynie opcjonalne. Jeśli klient nie skorzysta z promocji, to po prostu musi regulować raty zgodnie z obowiązującym harmonogramem spłat.

Koszty? Standardowo uzależnione są od wartości zobowiązania oraz wybranej długości pożyczki. Wyrażając procentowo iloraz całkowitej prowizji i bazowej wartości pożyczki, otrzymujemy następujące koszty w zależności od terminu spłaty:

 • 23,78% wartości pożyczki przy 3 ratach,
 • 39,84% wartości pożyczki przy 6 ratach,
 • 58,77% wartości pożyczki przy 12 ratach,
 • 76,13% wartości pożyczki przy 18 ratach,
 • 88,48% wartości pożyczki przy 24 ratach.

Wprawdzie dłuższy okres kredytowania pozwala pożyczkobiorcom płacić mniejsze miesięczne raty, ale za ten przywilej trzeba oczywiście zapłacić. Nominalna różnica wartości całkowitego kosztu dla kwoty 5 000 zł przy 3 i 24 miesiącach wynosi ponad 3 000 zł. Coś za coś.

Co w sytuacji, kiedy klient ma kłopoty z terminowym uregulowaniem raty? Jeżeli pożyczka jest odpowiednio długa, to istnieje możliwość przesunięcia terminu. Dla pożyczek od 6 do 11 miesięcy można spłatę przełożyć jeden raz, dla pożyczek od 12 do 17 miesięcy można to zrobić dwukrotnie, przy umowach od 18 do 23 miesięcy klient może przełożyć spłatę trzykrotnie, natomiast przy najdłuższym wariancie pożyczkobiorca ma prawo skorzystać z tej opcji 4 razy. Jednakże z przesunięcia płatności raty można skorzystać tylko wówczas, jeżeli zostały uregulowane już przynajmniej 3 raty, a ogólna zaległość w spłacie zobowiązania nie przekracza 150% wartości jednej pełnej raty.

Provident może wielu osobom kojarzyć się jako firma, która udziela pożyczek od ręki, ale nic bardziej mylnego. Każdy klient poddawany jest dosyć szczegółowej analizie zdolności kredytowej. Pożyczkodawca dokonuje kontroli w BIG KRD, BIG ERIF, BIG InfoMonitor oraz w Biurze Informacji Kredytowej. Wprawdzie negatywne wpisy w powyższych rejestrach nie przekreślają ostatecznie szansy na otrzymanie pożyczki, ale na pewno wpłyną na maksymalną kwotę, która nie będzie zbyt wysoka.

W czasie składania wniosku należy dokonać przelewu w wysokości 1 zł, którego równowartość jest jednak później zwracana. Proces ten służy weryfikacji tożsamości pożyczkobiorcy i należy pamiętać, aby dokonać go ze swojego rachunku bankowego, który założony jest na identyczne dane osobowe jak te podane w formularzu rejestracyjnym. Jeżeli Provident pozytywnie rozpatrzy wniosek, to pieniądze mogą znaleźć się na koncie klienta w ciągu kilkunastu minut.

Konsultanci Providenta dostępni są od poniedziałku do piątku w godzinach 8-21 oraz w weekendy od 9 do 15.

Wypełnij wniosek o pożyczkę w Providencie.

Parametry


1-a pożyczka:bezpłatna
Darmowa pierwsza pożyczka:spłata w 30 dni
Kwota pożyczki:300 - 15 000 zł
Maksymalna kwota pierwszej pożyczki:indywidualna ocena
Maksymalna kwota kolejnej pożyczki:15 000 zł
Okres pożyczki:3/6/12/18/24 miesiące
Oprocentowanie:od 0%
RRSO:od 0%
Możliwość wydłużenia spłaty:przesunięcie terminu spłaty
Przedłużenie:1 miesiąc
Opłata rejestracyjna:1 PLN
Czas weryfikacji:15 minut (po rozpatrzeniu wniosku)
Banki, w których firma posiada rachunek:-
Bazy, z których korzysta firma:KRD, ERIF, BIG InfoMonitor, BIK
Wiek pożyczkobiorcy:od 18 lat
Godziny pracy:Pn. - Pt. 8-21, Sb. - Nd. 9-15
Link do wniosku:Złóż wniosek

Firma

Provident jest brytyjską marką, która należy do międzynarodowej grupy finansowej International Personal Finance (IPF), notowanej Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a od 2013 roku  wchodzi także w skład notowań na GPW w Warszawie. Poza naszym krajem, grupa kapitałowa posiada swoje oddziały w wielu innych państwach, m.in. w Czechach, Rumunii, Słowacji czy nawet Meksyku. Korzenie firmy sięgają już 1880 roku – wówczas powstała spółka Provident Finance.

IPF jest jednym z największych pracodawców Wielkiej Brytanii i Europy Środkowo-Wschodniej, zatrudniając ponad 8 tys. pracowników i 30 tys. konsultantów. W samym 2014 roku firma udzieliła pożyczek na kwotę przekraczającą 1 miliard funtów brytyjskich.

Provident w Polsce działa już ponad 18 lat i w tym czasie udzielił pożyczek niespełna 4 milionom klientów. Firma znana jest głównie z pożyczek z obsługą domową, jednakże coraz odważniej poczyna sobie także w sieci.

Provident to bez wątpienia marka, która wzbudza sporo kontrowersji. Kilkukrotnie firma była upominana przez UOKiK, jednakże trzeba oddać sprawiedliwość – z interwencjami Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zmagało się wiele firm pożyczkowych, o czym pisaliśmy w artykule Raporty UOKiK a firmy pożyczkowe.

Na drugiej szali znajdują się nagrody, których Provident doczekał się w Polsce całkiem sporo. Są to m.in.:

 • Miejsca na podium w Perłach Polskiej Gospodarki,
 • Tytuł Dobra Marka,
 • Tytuły Top Employers,
 • Drugie miejsce w kategorii „przedsiębiorstwa XXL” w konkursie Najlepszy Pracodawca.

Czego by nie mówić i nie myśleć o Providencie to jedno jest pewne – jest to wielka firma, która bardzo zaznaczyła swój udział na polskim rynku i nie zapowiada się, aby Polacy prędko mieli przestać korzystać z oferowanych przez brytyjskiego potentata pożyczek.

KONTAKT

Strona www:
www.provident.pl

Adres e-mail:
direct@provident.pl

Infolinia:
600 400 101

Adres:
Provident Polska S.A.
Ul. Inflancka 4A
00-189 Warszawa

Pozostałe dane:
NIP: 525-15-71-292
REGON: 01199488000000
KRS: 0000009389
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy
Kapitał zakładowy: 142,9 mln zł

Zarząd:
Prezes zarządu: David Parkinson

Opinie

Reklamy

Tytuł: Provident Promocja „Za 0 w miesiąc” 30 sek.
Data publikacji: 2016-05-10
Rodzaj reklamy: telewizyjna
Opis reklamy: Reklama promująca darmową pożyczkę w Provident.

Aplikuj

Wypełnij wniosek o pożyczkę w Provident Polska.