Ratka.pl

Ratka.plzloz-wniosek

  • pożyczka do 5 000 zł
  • nawet 24 raty
  • cały proces pożyczkowy on-line – nie wychodząc z domu

Opis

Pożyczka Ratka.pl

Ratka.pl jest pośrednikiem Aasa Polska i specjalizuje się w udzielaniu pożyczek długoterminowych na raty. Cały proces nie odbywa się od początku do końca przez Internet, czas oczekiwania jest również dłuższy niż ma to miejsce w przypadku standardowych chwilówek, ale Ratka nadrabia nieco ofertą. Przyjrzyjmy się szczegółom.

W chwili obecnej serwis oferuje pożyczki od 1 000 zł do 5 000 zł na okres od 6 miesięcy do 24 miesięcy. Jednakże nie każdą pożyczkę można wziąć na każdy termin. Przykładowo, na pół roku zapożyczyć można się tylko do kwoty 1 200 zł, ale przy 8 miesiącach starać się można już o każdą dostępną kwotę.

Na koszt pożyczki w Ratka.pl składają się odsetki, opłata przygotowawcza (wysokość zależna od kwoty zobowiązania) oraz comiesięczna opłata administracyjna (do 2 400 zł wynosi 15 zł, powyżej 2 400 wynosi 25 zł). Główną część kosztów stanowi zatem opłata przygotowawcza, której wartość rozkładana jest na liczbę rat. A teraz niech przemówią liczby:

  • Pożyczka 2 500 zł na 10 miesięcy: całkowita kwota do spłaty – 3839,36 zł
  • Pożyczka 4 000 zł na 16 miesięcy: całkowita kwota do spłaty – 6048,63 zł
  • Pożyczka 5 000 zł na 24 miesiące: całkowita kwota do spłaty – 7486,25 zł

Jak widać, koszty wzrastają wraz z wartością i dłuższym terminem spłaty.

Kto ma szansę na pożyczkę u pośrednika Aasa? Wszyscy obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, którzy mieszczą się w przedziale wiekowym od 20 do 80 lat i posiadają stabilne źródło dochodu. Nie można posiadać także przeterminowanych zobowiązań, gdyż Ratka.pl ma prawo skontrolować swoich klientów w rejestrach BIG InfoMonitor, BIG KRD, BIG ERIF oraz w Biurze Informacji Kredytowej. Kompleksowa weryfikacja.

Proces wnioskowania jest nieco wydłużony poprzez wymogi formalne, które trzeba przejść przed otrzymaniem przelewu z gotówką. Najpierw standardowo wypełnia się wniosek, gdzie trzeba podać podstawowe dane osobowe, cel pożyczki, źródło i wysokość wynagrodzenia oraz wyrazić wszelkie potrzebne zgody. Następnie trzeba dokonać przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 zł. Pozwala to firmie potwierdzić tożsamość klienta. Jeżeli analiza kredytobiorcy przebiegnie pozytywnie, to zostanie do niego przesłany kurier z gotowym do podpisu egzemplarzem umowy. Pieniądze zostaną przesłane niezwłocznie po otrzymaniu przez pożyczkodawcę podpisanej umowy. Jak widać, proces oczekiwania na wpływ gotówki będzie zazwyczaj wynosił 2-3 dni robocze ze względu na konieczność dostarczenia firmie podpisanej umowy.

W przypadku problemów z terminowym uregulowaniem raty warto skontaktować się z firmą i znaleźć wspólne wyjście z sytuacji, gdyż w innym razie będzie się narażonym na opłaty karne. Ratka.pl nalicza sobie 25 zł za wysyłkę pierwszego monitu, 49 zł za pierwsze wezwanie do zapłaty, tyle samo za drugie wezwanie do zapłaty i w końcu kolejne 49 zł za przekazanie sprawy do postępowania windykacyjnego.

Ratka pracuje w dni powszednie od godziny 9 do 19.

Wypełnij wniosek o pożyczkę w Ratka.pl.

Parametry


1-a pożyczka:płatna
Darmowa pierwsza pożyczka:brak
Kwota pożyczki:1000-5000 zł
Maksymalna kwota pierwszej pożyczki:5 000 zł
Maksymalna kwota kolejnej pożyczki:5 000 zł
Okres pożyczki:6-24 msc
Oprocentowanie:10%
RRSO:od 53,16%
Możliwość wydłużenia spłaty:TAK
Przedłużenie:ustalane indywidualnie
Opłata rejestracyjna:1 PLN
Czas weryfikacji:30 minut
Banki, w których firma posiada rachunek:
Bazy, z których korzysta firma:KRD, ERIF, BIG InfoMonitor, BIK
Wiek pożyczkobiorcy:20-80lat
Godziny pracy:Pn. - Pt. 9-19
Link do wniosku:Złóż wniosek

Firma

Ratka.pl jest pośrednikiem Aasa Polska, które z kolei należy do skandynawskiej grupy finansowej Aasa Global, która specjalizuje się w udzielaniu długoterminowych pożyczek pozabankowych. Firma prowadzi działalność od 2010 roku i działa już w kilku krajach. Główna siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w stolicy Estonii – w Tallinie.

KONTAKT

Strona www:
www.ratka.pl

Adres e-mail:
info@ratka.pl

Infolinia:
801 40 40 40

Adres:
Ratka.pl
ul. Pilchowicka 27/8
02-175 Warszawa

Pozostałe dane:
NIP: 5223040140
REGON: 362678227
KRS: 0000577778
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy
Kapitał zakładowy: 42 mln zł

Zarząd:
Prezes zarządu: Tymon Zastrzeżyński
Wiceprezesi zarządu: Maciej Suwik, Rafał Tomkowicz

 

Opinie

Aplikuj

Wypełnij wniosek o pożyczkę w Ratka.pl.