Program edukacyjny Ferratum Bank

nauka

Pamiętacie projekt Kapitalni.org prowadzony we współpracy z firmą pożyczkową Wonga? Nie jest to już jedyny pożyczkodawca, który wziął się poważniej za edukowanie finansowe swoich klientów. W tym samym kierunku  poszedł inny znaczący gracz polskiego rynku – Ferratum Bank.

Kapitalni.org to platforma, na której uczestniczy mogą wziąć udział w szeregu kursów i testów, aby poprawić i sprawdzić swoją edukację finansową. Połączona jest ona bezpośrednio z serwisem Wonga, a „kursanci” mogą liczyć na zniżki przy zaciąganych chwilówkach. Dwie pieczenie na jednym ogniu – przynajmniej dla klientów brytyjskiego potentata.

Ferratum Bank również postanowiło podążyć tą drogą, chociaż póki co jeszcze na nieco mniejszą skalę. Firma wydała 32-stronicowy poradnik w formacie PDF, pt. „Pożyczaj odpowiedzialnie”.

Poradnik ten podzielony jest na trzy części:

  • Pożyczaj odpowiedzialnie – skąd dowiemy się co nieco o zasadach odpowiedzialnego pożyczaniu i budowaniu wiarygodności kredytowej,
  • Domowe finanse – gdzie otrzymamy parę rad dotyczących budżetu domowego i przeczytamy, jaką rolę mogą odegrać w tym pożyczki,
  • E-bankowość – gdzie znalazło się parę wskazówek odnośnie do finansowej aktywności w sieci.

Najnowszy program Ferratum ma się wpisywać w politykę odpowiedzialności społecznej. Póki co opublikowany został jeden poradnik, ale firma zapowiada, że wraz z upływem czasu pojawi się ich więcej, a oprócz tego co jakiś czas organizowane będą promocje czy konkursy.

Oto słowa Krzysztofa Przybysza, koordynatora Ferratum Bank na Polskę:

„Wiemy, że wielu Polaków wciąż chciałoby uzupełnić swoją wiedzę na temat pożyczek. Dlatego w naszych działaniach stawiamy na edukację, profesjonalizm i bezpieczeństwo. Wierzymy, że dzięki temu nasi Klienci będą bardziej odpowiedzialnie i świadomie podejmować decyzje finansowe. Służymy fachową poradą na każdym etapie zaciągania pożyczki – od momentu złożenia wniosku po spłatę. Co więcej, edukujemy naszych Klientów, by decyzja o zaciągnięciu pożyczki była przemyślana i świadoma.”

Przypominamy, że wciąż można wziąć udział w jesiennym konkursie Ferratum Bank, w którym do wygrania są całkiem atrakcyjne nagrody, m.in. tablety, kamery sportowe czy ekspresy ciśnieniowe.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*