Provident wchodzi na rynek online

provident online

Provident,  będący gigantem na „naziemnym” rynku pożyczek pozabankowych (w 2015 roku brytyjska firma udzieliła w Polsce pożyczek ponad 800 tys. klientów na wartość około 2 mld zł), wkroczył ostatnio na nowy segment – online. Provident w ten sposób dodaje kolejny kanał sprzedaży swoich usług i liczy na podebranie klientów chwilówkowej konkurencji, która musiała dokonać sporych modyfikacji w swojej ofercie z powodu wprowadzonej kilka dni temu ustawy antylichwiarskiej.

Jak działa Provident online?

Internetowa oferta brytyjskiej firmy nosi nazwę Pożyczka Samoobsługowa. Nosi ona znamiona pożyczki długoterminowej na raty, gdyż może zostać zaciągnięta na okres od 3 do 24 miesięcy, gdzie spłaty rat dokonywane są co miesiąc. Pożyczkobiorcy mogą liczyć na kwoty z zakresu od 1 500 do 7 500 zł, jednakże nowi klienci raczej nie dostaną od razu pożyczki z górnego pułapu.

Standardowo oferta skierowana jest do pełnoletnich osób z polskim obywatelstwem, które posiadają rachunek bankowy oraz telefon komórkowy (przesyłany jest na niego potrzebny w procesie ubiegania się o pożyczkę numer PIN). W czasie rejestracji należy dokonać przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 zł, który jednak następnie jest zwracany.

Istnieje także możliwość, aby dokonać przedłużenia terminu spłaty. Opcja taka dostępna jest przy pożyczkach na minimum 6 miesięcy, jeżeli klient uregulował już przynajmniej 3 raty. Prośbę o możliwość przesunięcia terminu uregulowania raty należy złożyć najpóźniej 3 dni przed upływającym terminem. Ilość możliwych przesunięć uzależniona jest od całkowitego okresu pożyczki:

  • Dla pożyczek na okres od 6 do 11 miesięcy przysługuje 1 przesunięcie,
  • Dla pożyczek na okres od 12 do 17 miesięcy przysługują 2 przesunięcia,
  • Dla pożyczek na okres od 18 do 23 miesięcy przysługują 3 przesunięcia,
  • Dla pożyczek na okres 24 miesięcy przysługują 4 przesunięcia terminu spłaty raty.

Cały proces ubiegania się o pożyczkę, jak i jej spłata czy ewentualne przedłużenie, odbywają się całkowicie online. Bardzo ciekawe czy sukces stacjonarnych pożyczek z obsługą domową, przyniesie Providentowi także powodzenie na rynku internetowym.

Promocja „Tablet Gratis”

Żeby jeszcze bardziej zachęcić klientów do skorzystania z nowego kanału sprzedaży, Provident uruchomił specjalną promocję – każdy, kto do 29 marca 2016 roku zaciągnie pożyczkę na określonych w regulaminie warunkach, otrzyma tablet gratis. Jakie warunki trzeba spełnić? Po pierwsze, pożyczka musi zostać zaciągnięta poprzez kanał internetowy na przynajmniej 6-miesięczny okres, a jej minimalna kwota ma wynosić 2 000 zł. Po drugie, należy terminowo uregulować pierwszą ratę i nie spłacić całości zobowiązania w przeciągu jednego miesiąca.  Nagrodą za powyższe czynności jest tablet marki Lenovo, którego rynkowa wartość wynosi ok. 320 zł.

Jednakże Provident niekoniecznie będzie stratny na takiej akcji. Zapewne obietnica darmowego tabletu przyciągnie pewną rzeszę klientów, a brytyjska firma i tak na tym zarobi. Według kalkulatora na stronie Providenta, pożyczka 2 000 zł na 6 miesięcy (czyli nominalnie najtańsza spośród tych kwalifikujących się do promocji), będzie kosztowała klienta prawie 800 zł. Zaoferowany tablet zwraca się więc z nawiązką.

1 Trackback / Pingback

  1. Bliska Pożyczka - znajdź najbliższy punkt stacjonarny | Finansidło.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*