Promocja Zaplo – „Zwracamy odsetki”

Konkursy i promocje na polskim rynku pożyczek pozabankowych mają się w najlepsze. Provident rozdaje tablety, MoneyMan pieniądze, a w Vivusie zakończyła się niedawno promocja Żyj po swojemu. Aktywnie w trend ten wpisuje się także Zaplo – firma, skupiająca się na udzielaniu pożyczek na raty.

Do tej pory na darmowe pieniądze (bez konieczności płacenia prowizji oraz odsetek) można było liczyć jedynie wśród firm, oferujących krótkoterminowe chwilówki. W większości przypadków charakteryzują się koniecznością spłacenia całego zobowiązania w jednej transzy – rzadko kiedy (przy 60-dniowych pożyczkach) spłatę można rozłożyć na dwie raty.

W ostatnich miesiącach pojawiło się sporo firm, w których można zaciągnąć przez Internet pożyczkę na raty. Jednakże nie można było liczyć, tak jak w przypadku krótkoterminowych odpowiedników, na promocje powitalne dla nowych klientów w postaci braku odsetek czy prowizji. Kwestią czasu było, aż pojawi się pożyczkodawca, który zdecyduje się na podobne zagranie.

Na darmowe pożyczki ratalne wprawdzie jeszcze nie ma co liczyć, ale firma Zaplo oferuje promocję „Zwracamy odsetki”, gdzie terminowi klienci mogą liczyć na zwrot części kosztów, a dokładniej rzecz ujmując – odsetek. Akcja przeznaczona jest zarówno dla nowych, jak i stałych pożyczkobiorców. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać zwrot odsetek? Wystarczy po prostu w terminie spłacać raty. W regulaminie promocji możemy wyczytać, że „Po  terminowej  spłacie  każdej  raty Pożyczki Organizator zwróci Uczestnikowi odsetki w  wysokości wynoszącej sumę odsetek za cały okres trwania Pożyczki podzielonej przez liczbę rat, na jaką Pożyczka została udzielona.”

Odsetki zwracane są więc stopniowo, wraz z regulowaniem kolejnych rat. Jednak, jeżeli chociaż raz nastąpi opóźnienie w opłaceniu raty, to od tego momentu promocja przestaje obowiązywać i klient już do końca trwania umowy nie może liczyć na zwrot odsetek.

Jaką kwotę w sumie możemy zaoszczędzić? Przypomnijmy, że firmy pożyczkowe mogą narzucać maksymalnie oprocentowanie w wysokości 10% w skali roku i tyle ono właśnie wynosi w Zaplo. Wartość zwróconych pieniędzy uzależniona jest zatem od od kwoty pożyczki oraz terminu, na jaki została ona zaciągnięta. Promocja obowiązuje do końca października, ale niewykluczone, że zostanie następnie przedłużona.

Zaplo to firma należąca do tej samej grupy kapitałowej co Vivus. Warto przypomnieć, że to właśnie Vivus był pionierem w darmowych pożyczkach dla nowych klientów. Grupa 4finance widocznie postanowiła wykorzystać podobną (choć nieco okrojoną) strategię również w długoterminowej, ratalnej odmianie. Aktualnie nie jest to stała część oferty, a jedynie tymczasowa promocja. Nie można jednak wykluczyć, że za jakiś czas, być może w nieco zmodyfikowanej formie, będzie znakiem rozpoznawczym Zaplo i wprowadzi nieco zamieszania na rynku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*